اخبار  ›  نفت  ›  جزئیات دود شدن پول در پارس جنوبی  

۱۳۹۴/۰۷/۰۶ ۱۴:۳۲

جزئیات دود شدن پول در پارس جنوبی


عضو کمیسیون برجام مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد: طبق گزارشی از کمیسیون مدیریت و برنامه ریزی در پارس جنوبی روزانه ۱۰ هزار میلیارد تومان پول از دست می‌دهیم.

 

به گزارش پلاست نیوز به نقل از ایسنا، مسعود پزشکیان با بیان اینکه طبق گزارشی از کمیسیون مدیریت و برنامه ریزی در پارس جنوبی روزانه ۱۰ هزار میلیارد تومان پول از دست می‌دهیم. به خاطر اینکه نمی‌توانیم از سهم خود در این میدان گازی به درستی استفاده کنیم گفت: اگر پول یک روز این میدان گازی را به استان آذربایجان شرقی اختصاص دهند می‌توانیم تمامی شهرهای استان را با قطار به یکدیگر وصل کنیم. مترو را هم می‌توانیم تکمیل کنیم. با پول دو روز این میدان می‌توان در تمامی شهرهای استان اتوبان احداث کرد. حتی می‌توانیم با پول دو سه روز این میدان در تبریز و برخی شهرستان‌های استان چند کارخانه بزرگ ایجاد کرده و هزاران جوان بیکار را صاحب کار کنیم.

 

به گفته وی، حتی اگر زیرساخت‌ها را احداث کنیم دولت می‌تواند بنزین را به قیمتی بالاتر از قیمت فعلی بفروشد. اگر زیرساخت احداث شد دیگر نیازی نیست که بنزین به قیمت هزار تومان فروخته شود. در این حالت مردم از سرویس‌های حمل و نقل عمومی همچون قطارهای شهری استفاده می‌کنند و هر کسی هم که از خودرو شخصی استفاده کرد هزینه تمام شده بنزین را همانند کشورهای پیشرفته پرداخت می‌کند.

 

پزشکیان عنوان کرد: قبلا سه میلیون بشکه نفت صادر می‌کردیم ولی در حال حاضر، یک میلیون بشکه صادر می‌کنیم. چه کسانی باعث این کار شده‌اند؟ ما اگر دو میلیون بشکه بیشتر از میزان فعلی با احتساب هر بشکه ۵۰ دلار بتوانیم صادر کنیم می‌شود هر روز ۱۰۰ میلیون دلار و معادل ۳۰۰ میلیارد تومان پول در هر روز.

 

وی گفت: غرب با تحریم هوشمندانه به ما جنس نمی‌دهد و جنس ما را هم نمی‌خرد. در نتیجه مجبور هستیم که به قیمت پایین تولیدات خود را به صورت غیر مستقیم بفروشیم و وقتی هم که می‌خواهیم جنس و کالایی از آنها بخریم به قیمتی بیشتر از قیمت اصلی باید بخریم.

 

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته چون توان ارتباط با بانک‌های خارجی را نداشتیم نفت را با کشتی می‌دادیم و می‌گفتیم بفروش و پول را برگردان. بابک زنجانی چرا و چگونه درست شد؟ اگر مراودات اقتصادی خود را از طریق بانک‌ها انجام می‌دادیم بابک زنجانی‌ها به وجود نمی‌آمدند. رانت خواری‌ها ایجاد نمی‌شدند. در سایه اعتماد غیر کارشناسی دولت گذشته به برخی کشورها، میلیاردها تومان از پول مردم این کشور بر باد فنا رفت.

 

وی افزود: با فروش نفت و گاز در هشت سال گذشته کدام طرح زیرساختی همچون خطوط ریلی، جاده و احداث و ایجاد کارخانه‌ها در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و حتی سایر استان‌های کشور احداث شد؟ در آن دوران، کارخانه‌داران و صاحبان بخش خصوصی اجناس خود را صادر می‌کردند و می‌فروختند ولی نمی توانستند پول خود را وصول کنند. در همین تبریز کسانی هستند که به کشورهای آذربایجان، عراق و ... کالاهایی صادر کردند ولی موفق نشدند که پولشان را دریافت کنند و یا پول داده‌اند و جنس‌های مورد نظر را تحویل نگرفته اند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,