اخبار  ›  پتروشیمی  ›  ایران در صادرات یک محصول    

با صدور اولین محموله MDIبه چین؛
۱۳۹۶/۰۶/۱۹ ۱۲:۳۱

ایران در صادرات یک محصول پتروشیمی از عربستان سبقت گرفت


 ایران در صادرات یک محصول پتروشیمی از عربستان سبقت گرفت

یک مقام مسئول از صادرات اولین محموله محصول متیل دی فنیل دی ایزوسیانات  (MDI)صنعت پتروشیمی ایران به چین خبر داد و گفت: ایران به عنوان نخستین کشور خاورمیانه موفق به صادرات این محصول به چین شده است.

به گزارش انرژی نیوز به نقل از پتروشیمی کارون، «افشین کیانی» با اشاره به صادرات اولین محموله 320 تن MDI(متیل دی فنیل دی ایزوسیانات)   پتروشیمی کارون به چین، گفت: ایران به عنوان نخستین کشور خاورمیانه موفق به صادرات این محصول پتروشیمی به چین شده است.

رئیس مجتمع پتروشیمی کارون، افزود: واحد MDIپتروشیمی کارون به صورت منحصر به فرد در خاورمیانه در سال 95 بعد از انصراف شرکت‌های سوئدی و آلمانی صاحب لیسانس، با اتکا به دانش و فناوری داخلی به صورت رسمی به بهره برداری رسید که تولید این واحد، محصول MDIدر 9 گرید است..
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه از میان گریدهای موجود فروش 2 گرید عمده و پرکاربرد شامل پلیمریک MDIو پیور MDI  در بازارهای داخلی و خارجی آغاز شده است، تصریح کرد: این محصول در صنایع تکمیلی پتروشیمی دارای کاربردهای متنوع و متعددی است.

وی از تولید محصولاتی همچون پلی یورتان به عنوان فوم سخت پلی یورتان و عایق های حرارتی به عنوان یکی از محصولات تولیدی از محصول MDI  پتروشیمی کارون نام برد و یادآور شد:  این محصول در یخچال و فریزرها، عایق حرارتی ساختمانی، صنعت خودورسازی، چرم، چسب‌های محکم صنعتی و ... قابلیت مصرف را دارد.

کیانی با بیان اینکه ظرفیت تولید (MDI) در پتروشیمی کارون 40000 هزار تن در سال است، بیان کرد: با توجه به مصرف 20 هزار تنی این محصول در داخل کشور و همچنین مصرف 14 هزار تنی یک شرکت داخلی نیز از پیور MDIپیش بینی می‌شود 75 درصد تولید پتروشیمی کارون، نیاز صنایع داخلی را پوشش بدهد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,