اخبار  ›  پتروشیمی  ›  سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد دلاری    

ساخت بزرگ‌ترین NGLغرب کارون توسط پتروشیمی‌ها؛
۱۳۹۶/۰۶/۲۱ ۰۹:۰۹

سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد دلاری برای تبدیل گاز مشعل به پتروشیمی


سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد دلاری برای تبدیل گاز مشعل به پتروشیمی

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به واگذاری ساخت بزرگ‌ترین طرح NGLغرب کارون به هلدینگ خلیج فارس، اعلام کرد: سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری برای تبدیل گازهای جمع آوری شده این واحد NGLبه پتروشیمی در دستور کار قرار گرفته است.
 
به گزارش انرژی نیوز به نقل از انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، مهندس «عادل نژادسلیم» با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پالایش گاز یادآوران خلیج فارس (NGL 3200)، گفت: اجرای این طرح NGLاز چند سال قبل متوقف شده بود که با توجه به نیاز صنایع پتروشیمی به خوراک، عملیات ساخت آن توسط هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس آغاز شده است.
 
مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با اعلام اینکه مهمترین هدف از ساخت و راه اندازی پالایش گاز یادآوران خلیج فارس (NGL 3200) تامین خوراک اتان پتروشیمی بندرامام و امیرکبیر است، تصریح کرد: همزمان با آغاز ساخت طرحNGL 3200و تامین خوراک مجتمع های پتروشیمی، ساخت طرح های جدید برای تکمیل زنجیره ارزش خوراک تولیدی در دستور کار قرار گرفته است.
 
نائب رئیس هیات مدیره هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به تعریف اجرای یک طرح الفین در پتروشیمی امیرکبیر، افزود: در مجموع در راستای تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی یک طرح اتیلن‌ گلایکول با سرمایه‌گذاری حدود ۴۲۷ میلیون دلار، طرح بازیافت اتان با هزینه حدود ۵۰۰ میلیون دلار و طرح الفین بندر امام با سرمایه‌گذاری ۵۵۰ میلیون دلار پیش بینی شده است.
 
این مقام مسئول، تاکید کرد: با راه‌اندازی طرحNGL 3200و تامین خوراک صنایع پتروشیمی در مجموع فقط برای تکمیل زنجیره ارزش حدود یک میلیارد و 500 میلیون دلار سرمایه گذاری جدید انجام خواهد شد.
 
به گزارش انرژی نیوز، هدف از طراحی و احداث کارخانه NGL 3200در منطقه غرب کارون جلوگیری از سوختن بیش از یک میلیارد فوت مکعب گازهای همراه تولید شده از میدان های یادآوران، آزادگان شمالی، آزادگان جنوبی، دارخوین، جفیر و بند کرخه است.
 
ظرفیت این کارخانه افزون بر 500 میلیون فوت مکعب در روز (در 2 واحد با ظرفیت 250 میلیون فوت مکعب در روز) بوده که در این کارخانه  حدود 280 میلیون فوت مکعب گاز شیرین در روز تولید خواهد شد.
 
علاوه بر تولید گاز شیرین با بهره برداری از این طرح در مجموع با تولید محصولاتی همچون گاز اتان امکان تامین خوراک صنایع پتروشیمی فراهم خواهد شد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,