اخبار  ›  نفت  ›  سکو‌های جدید بزرگترین تاسیسات    

برنامه جدید افزایش تولید نفت ایران کلید خورد؛
۱۳۹۶/۱۱/۱۴ ۱۲:۰۲

سکو‌های جدید بزرگترین تاسیسات نفتی ایران در خلیج‌فارس نصب شد/ مدیرعامل فلات قاره: تولید نفت ابوذر ۱۲ هزار بشکه افزایش می‌یابد


سکو‌های جدید بزرگترین تاسیسات نفتی ایران در خلیج‌فارس نصب شد/ مدیرعامل فلات قاره: تولید نفت ابوذر ۱۲ هزار بشکه افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، گفت: با نصب موفقیت‌آمیز پایه سکوهای A 20و A 21میدان ابوذر وآغاز عملیات حفاری، در مجموع تولید این میدان 12 هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

به گزارش انرژی نیوز به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، مهندس حمید بورد افزود: عملیات نصب این دو سکو به همراه متعلقات و لوله‌های هادی حفاری روز سه‌شنبه 10 بهمن‌ماه انجام شد. مدت زمان بارگیری، حمل و نصب این دو سکو 90 روز به طول انجامید که این زمان با احتساب شرایط بد آب و هوایی که در برخی اوقات باعث توقف کار می‌شد محاسبه شده است.

وی افزود: این جکت‌ها که در مدت 22 ماه ساخته شده به صورت چهارپایه بوده و وزن هر یک از آنها 1200 تن است و پس از بارگیری و حمل در محل میدان ابوذر نصب شده است.

به گفته وی، نفت سکوی A 20به سکوی ACدر مجتمع نفتی ابوذر منتقل می‌گردد و فاصله این سکو تا سکوی AC  حدود 6.2 کیلومتر است. همچنین نفت سکوی A 21به سکوی AAمنتقل شده و تا سکوی AC 2.6کیلومتر فاصله دارد.

مهندس بورد افزود: در حال حاضر کالای مورد نیاز خط لوله دریایی خریداری و به کارخانه ماهشهر حمل شده و آماده پوشش برای نصب در دریا است. عملیات ساخت عرشه‌های اصلی نیز در یارد صنایع دریایی اروند واقع در خرمشهر در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، افزود: عملیات نصب این جکت‌ها با مدیریت و راهبری شرکت‌های داخلی انجام شده که این امر نشان‌دهنده بلوغ و توانایی این شرکت‌ها در صنعت نفت دریایی است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,