اخبار  ›  گاز  ›  مشعل گاز در بزرگترین جزیره خلیج    

تا چند روز آینده؛
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۲۳:۲۸

مشعل گاز در بزرگترین جزیره خلیج فارس خاموش می‌شود/ پالایشگاه گاز هنگام آماده بهره‌برداری شد


مشعل گاز در بزرگترین جزیره خلیج فارس خاموش می‌شود/ پالایشگاه گاز هنگام آماده بهره‌برداری شد

به گزارش انرژی نیوز، «حمید بورد» از آغاز بهره‌برداری تاسیسات فرآورش گاز هنگام و خاموش شدن مشعل گاز در جزیره قشم در روزهای آینده خبر داد و گفت: در شرایط فعلی با آغاز دوره بهره‌برداری عملا مشعل گاز میدان هنگام در جزیره قشم به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس خاموش شده و به طور متوسط روزانه حدود 70 میلیون فوت مکعب گازهای همراه نفت به‌جای سوختن خوراک صنایع و نیروگاه‌ها را تامین می‌کند.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با بیان اینکه جزیره قشم با در اختیار داشتن 17 میدان هیدروکربوری شامل هرمزها، هنگام، توسن، گورزین، سلخ، دوست‌کوه، هالوور، تفتان و ... در آب‌های ساحلی و سطح جزیره، ظرفیت و پتانسیل تبدیل شدن به جزیره انرژی منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز را دارد، افزود: بر اساس آخرین مطالعات انجام گرفته حجم ذخایر گاز اثبات شده در میادین جزیره قشم حدود ٤٠  تریلیون فوت مکعب و حجم ذخایر نفت خام حدود ٤ میلیارد بشکه است.

وی کل حجم سرمایه‌گذاری انجام شده برای اجرای تاسیسات فرآورش گاز میدان هنگام را حدود ٧٠ میلیون یورو عنوان کرد و یادآور شد: هم‌اکنون ظرفیت فرآورش نفت در جزیره قشم به بیش از ٤٥ هزار بشکه در روز رسیده که از این ظرفیت می‌توان برای توسعه سایر میادین جدید نفتی با کمترین هزینه استفاده کرد.

به گفته این مقام مسئول هم‌اکنون به طور متوسط روزانه ٧٠ میلیون فوت مکعب گاز در میدان گورزین تولید می‌شود که با اجرای طرح جدید میدان هنگام عملا ظرفیت تولید گاز ایران در بزرگترین جزیره خلیج فارس به دو برابر افزایش یافته است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,