اخبار  ›  ویژه  ›  «زنگنه» مخالف تعیین سقف پاداش    

«خلیلی» در گفتگو با «انرژی نیوز»:
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۱۷:۱۰

«زنگنه» مخالف تعیین سقف پاداش بازنشستگی نفتی‌هاست/ لایحه تصویب شود، ریزش شدید نیرو داریم


«زنگنه» مخالف تعیین سقف پاداش بازنشستگی نفتی‌هاست/ لایحه تصویب شود، ریزش شدید نیرو داریم

دکتر «رضا خلیلی» در گفتگو با خبرنگار انرژی نیوز درباره مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر تعیین سقف پاداش بازنشستگان برای کارکنان صنعت نفت، گفت: تصویب این لایحه در صحن علنی مجلس یعنی ریزش شدید نیروهای با تجربه و متخصص صنعت نفت که به دلیل سابقه کار در نفت دارای تجربه بالایی شدند و در زمانی که باید تجربیات خود را به کارکنان کم تجربه تر منتقل کنند با صنعت نفت نفت خداحافظی خواهند کرد.

معاون مدیرعامل در عملیات غیر صنعتی شرکت ملی نفت با اعلام اینکه با تصویب و ابلاغ این مصوبه عملا بسیاری از نیروها و کارکنان با تجربه صنعت نفت به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، مالزی، سنگاپور و ... با حقوق‌های نجومی و امکانات رفاهی بسیار بالا مهارجرت می‌کنند، تصریح کرد: کارکنان صنعت نفت ماهانه مبلغی را به عنوان پاداش بازنشستگی به صندوق‌های بازنشستگی پرداخت می‌کنند و در نهایت پرداخت پاداش دوره بازنشستگی به کارکنان حق همکاران بوده که در طول یک دوره 30 تا 35 ساله جمع شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه برخی از منتقدان بار دیگر از فرصت تصویب این لایحه در کمیسیون تلفیق استفاده می‌کنند و به دنبال تخریب وزیر نفت هستند، اظهار داشت: وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مخالف تصویب این طرح در مجلس هستند و تاکنون گفتگوهای مختلفی با نمایندگان و مسئولان در مجلس انجام داده اند.

وی همچنین با اشاره به اظهارات یکی از منتقدان وزیر نفت و استفاده از رسانه‌های همسو با خود برای تخریب چهره وزیر نفت و مدیران صنعت نفت، بیان کرد: یکی از همکاران سابق‌مان طرح را در مجلس علم کرده و حالا از این فرصت برای کسب محبوبیت استفاده می‌کند در صورتی‌که اگر ایشان واقعا نگران بودند به جای مصاحبه و به چالش کشیدن مدیران صنعت نفت تلاش می‌کردند تا طرح در مجلس تصویب نشود.

خلیلی همچنین با بیان اینکه برخی از مراجع تقلید تصویب این مصوبه در کمیسیون تلفیق مجلس را غیر شرعی عنوان کردند، افزود: با تصویب این لایحه در مجلس ریزش و مهاجرت گسترده نیروهای با تجربه صنعت نفت قطعی بوده و این اتفاق قطعا تولید و بهره‌برداری نفت و گاز در بخش بالادستی صنعت نفت را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

معاون مدیرعامل عملیات غیر صنعتی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه اگر این طرح در هیات دولت تصویب شده بود باید امروز از وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت و سایر مدیران صنعت نفت گلایه می‌کردیم، گفت: طرح قرار است در مجلس به تصویب برسد و تصمیمات قوه مقننه در حوزه اختیارات وزیر نفت نیست.

وی با تاکید بر اینکه خروج کارکنان با تجربه صنعت نفت ناشی از تصویب این لایحه در مجلس دغدغه جدی وزیر نفت است، خاطرنشان کرد: در طول روزهای گذشته گفتگوهای متعدد و گسترده‌ای انجام شده اما وزیر نفت اعتقادی به فعالیت نمایشی، پوپولیستی و کسب محبوبیت با رسانه‌ای کردن اقدامات خود را ندارد.



بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,