اخبار  ›  پتروشیمی  ›  آغاز بهره برداری از پتروشیمی    

ساخت بزرگترین طرح اتیلن ایران به نیمه رسید؛
۱۳۹۶/۱۲/۱۶ ۱۱:۵۳

آغاز بهره برداری از پتروشیمی گچساران تا سال 98


 آغاز بهره برداری از پتروشیمی گچساران تا سال 98

مدیرعامل شرکت پتروشیمی گچساران با اشاره به پیشرفت حدود 50 درصدی ساخت بزرگترین طرح در دست ساخت تولید اتیلن ایران، اعلام کرد: این طرح پتروشیمی تا سال 98 به بهره برداری خواهد رسید.

 

 

 

 

به گزارش انرژی نیوز به نقل از انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی، مهندس «جمشید مبارکی» درباره آخرین وضعیت ساخت پتروشیمی گچساران به عنوان بزرگترین طرح در دست ساخت تولید اتیلن ایران، گفت: در حال حاضر پیشرفت ساخت این طرح پتروشیمی به مرز 50 درصد رسیده است.

 

 

 

 

 

مدیرعامل شرکت پتروشیمی گچساران با اعلام اینکه هم اکنون در بخش مهندسی حدود 89 درصد پیشرفت، خرید 58 درصد، اجرا 27.5 درصد و در کل بیش از 48 درصد پیشرفت حاصل شده است، تصریح کرد: هم اکنون ساخت پتروشیمی گچساران مطابق با برنامه بوده و هیچ گونه تاخیری وجود ندارد.

 

 

 

 

 

این مقام مسئول با بیان اینکه بر اساس برنامه زمان‌بندی عملیات ساختمان و نصب احداث پتروشیمی گچساران باید تا پایان سال 7 به پایان برسد، اظهار داشت: علاوه بر این از اواسط سال 98 عملیات پیش راه اندازی، راه اندازی و بهره برداری از این طرح یک میلیون تنی تولید اتیلن آغاز خواهد شد.

 

 

 

 

 

وی با اشاره به بازگشایی خط اعتباری 220 میلیون یورویی ساخت پتروشیمی گچساران از صندوق توسعه ملی با عاملیات بانک توسعه صادرات، افزود: این خط اعتباری اواسط امسال بازگشایی شده ئ هم اکنون بالغ بر 70 درصد سفارش گذاری خرید کالا و تجهیزات در این پروژه انجام شده است.

 

 

 

 

 

مبارکی با یاداوری اینکه در حال حاضر بیش از یک‌هزار نفر در کارگاه ساخت پتروشیمی گچساران مشغول به کار هستند، گفت: سال آینده باید ماهانه حدود 4 درصد پیشرفت در ساخت این طرح پتروشیمی اتفاق بیافتد که با توجه به انجام کارهای زیرساختی تحقق این درصد از پیشرفت دور از دسترس نیست.

 

 

 

 

 

گفتنی است، پتروشیمی گچساران تامین کننده خوراک طرح های پتروشیمی مسیر خط لوله اتیلن دنا بوده که از ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن اتیلن و حدود 90 هزار تن برش های سه کربنه و سنگین تر برخوردار است. خوراک این مجتمع به میزان یک هزار و 250 هزار تن اتان توسط پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس تامین خواهد شد.

 بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,