اخبار  ›  پتروشیمی  ›  پتروشیمی‌ها در تلاطمات ارزی    

عضو انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی:
۱۳۹۷/۰۱/۲۲ ۱۰:۱۴

پتروشیمی‌ها در تلاطمات ارزی بی‌تقصیرند / عرضه طبق دستورالعمل بانک مرکزی انجام می‌شود


پتروشیمی‌ها در تلاطمات ارزی بی‌تقصیرند / عرضه طبق دستورالعمل بانک مرکزی انجام می‌شود

عضو انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی گفت: پتروشیمی‌ها نیاز به نقدینگی ریالی دارند و نمی‌توانند ارز را نزد خود نگه دارند، بنابراین به طور هفتگی ارز ناشی از صادرات را به صرافی‌ها عرضه می‌کنند.
 
به گزارش انرژی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، پرویز صحاف زاده درباره نقش پتروشیمی‌ها در تلاطمات اخیر بازار ارز اظهار داشت: پتروشیمی‌ها طبق روال قبلی ارز حاصل از صادرات را به صرافی‌ها ارائه می‌کنند و هیچ تغییری در روند عرضه حاصل نشده است.
 
وی افزود: طبق دستورالعمل قبل از عید بانک مرکزی پتروشیمی‌ها ارز حاصل از صادرات خود را به بانک‌ها و چند صرافی مورد تایید بانک مرکزی، عرضه می‌کنند.
 
عضو انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی با بیان اینکه پتروشیمی‌ها ارز را هفتگی تزریق می‌کنند، خاطرنشان کرد:  پتروشیمی‌ها نیاز به نقدینگی ریالی دارند و نمی‌توانند ارز را نزد خود نگه دارند، بنابراین به طور مرتب ارز ناشی از صادرات را به صرافی‌ها عرضه می‌کنند.
 
وی یادآور شد: بخش عمده صادرات غیرنفتی کشور مربوط به پتروشیمی است اما در نوسانات کنونی بازار ارز دخیل نیستند و تمامی صادرکنندگان بر اساس دستورالمعل بانک مرکزی ارز صادراتی خود را عرضه می‌کنند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,