اخبار  ›  نفت  ›  برگزاری مناقصه واگذاری    

۱۳۹۷/۰۲/۱۷ ۱۶:۲۵

برگزاری مناقصه واگذاری بلوک‎های اکتشافی


بر اساس مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران، به زودی مناقصه واگذاری بلوک های اکتشافی برگزار می شود که در این راستا نشست معرفی بلوک های اکتشافی- توسعه ای با حضور نمایندگان شرکت های داخلی و خارجی صبح امروز برگزار شد.

 

به گزارش انرژی نیوز، در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در دور جدید معرفی بلوک های اکتشافی- تولیدی، ۱۴ بلوک در مجموع با مساحت تقریبی ۸۰ هزار کیلومتر مربع در ۶ حوضه رسوبی ایرانی را معرفی کرد.

بلوک های اکتشافی معرفی شده، ترکیبی از بلوک های دارای پتانسیل اکتشافی بالا واقع در حوضه های رسوبی بالغ و شناخته شده و بلوک های مربوط به حوضه های رسوبی جدید هستند که از میان آنها می توان به چهار بلوک اکتشافی که در حوضه رسوبی زاگرس شامل یک بلوک در ناحیه لرستان، یک بلوک در زیر حوضه فارس و دو بلوک در زیر حوضه دزفول شمالی و دشت آبادان است، اشاره کرد.

گفتنی است در نشست صبح امروز، سه بلوک دریایی در حوضه خلیج فارس و ۳ بلوک اکتشافی در حوضه کپه داغ در شمال شرق ایران معرفی شد.

معرفی یک بلوک اکتشافی در حوضه رسوبی مغان در شمال غرب ایران که دارای سیستم هیدروکربوری اثبات شده است و یک بلوک اکتشافی در حوضه ایران مرکزی و دو بلوک اکتشافی به نام های تایباد و سیستان به عنوان بلوک های واقع در حوضه های رسوبی جدید در شرق ایران، دیگر بلوک های معرفی شده در این نشست تخصصی بودند.

استفاده از توان ملی و فنی شرکت های بین المللی در کشف منابع نفت و گاز در کشور از اولویت های شرکت ملی نفت ایران و مدیریت اکتشاف است از این رو این مدیریت تصمیم دارد در آینده نیز نسبت به معرفی تعداد بیشتری از بلوک های اکتشافی در دریا و خشکی اقدام کند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,