اخبار  ›  نفت  ›  امضای تفاهم‌نامه بهره‌مندی    

۱۳۹۷/۰۲/۱۹ ۱۸:۰۸

امضای تفاهم‌نامه بهره‌مندی بهینه از مخازن نفتی


پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان انرژی اتمی به منظور بهره مندی بهینه از مخازن نفتی و استخراج حداکثری از این مخازن در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش انرژی نیوز، جعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با بیان این که یکی از زمینه های کاری مهم این مرکز، انجام مطالعات در حوزه بالادستی صنعت نفت است، گفت: بهره برداری بهینه از مخازن نفتی، نیازمند مطالعات پیچیده و مستمر است که بتوان با حداکثر کارایی مخازن، استخراج حداکثری داشته باشیم.

وی افزود: ما در قالب این تفاهمنامه که به زودی به عقد قرارداد می انجامد، از توانمندی سازمان انرژی اتمی استفاده خواهیم کرد و از تجربیات این مرکز در حوزه ساخت تجهیزات به ویژه بخش بالادست بهره خواهیم برد.

اصغر زارعان، دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی نیز با اشاره به خودکفایی کشور در تاریخ بیستم فروردین ماه سال جاری در خصوص بهره مندی از متریال داخلی، گفت: همکاری این مرکز با پژوهشگاه صنعت نفت از دو سال گذشته آغاز شده است و نخستین سانتریفیوژ ساخت داخل که با نسخه خارجی آن از نظر کیفیت برابری می کند، سال گذشته در اختیار این مرکز قرار گرفته است.

براساس این گزارش، قرار است در قالب این تفاهمنامه همکاری، سازمان انرژی اتمی در خصوص مطالعات رفتار و ساختار مخزن های متفاوت و پیچیده به پژوهشگاه صنعت نفت کمک کند.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,