اخبار  ›  نفت  ›  انتقال تکنولوژی 2 گروه کالایی از    

۱۳۹۷/۰۲/۱۹ ۱۸:۱۱

انتقال تکنولوژی 2 گروه کالایی از سوییس و آلمان


به همت شرکت های توانمند داخلی تکنولوژی تولید کنترل ولو و سیستم های محافظ ابزار دقیق به ایران فراهم شده است.


به گزارش انرژی نیوز، شیرهای کنترلی که جز چهارمین گروه از ۱۰ گروه کالایی مورد نیاز صنعت نفت به شمار می رود، ماهیت سرمایه ای دارد به این معنی که معمولا شرکت های پیمانکار طرف قرارداد با نفت ملزم به تهیه و نصب آن هستند.

در مورد کالاهای سرمایه‌ای، شرکت ملی نفت ایران به عنوان کارفرما تلاش می کند تا با  تجمیع تقاضا، امکان سنجی پروژه و توجیه اقتصادی بودن آن به پیمانکاران کمک کند که در این راستا اخیرا نیز اقدام هایی با همکاری معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور مهندسی و توسعه انجام شده است.

در مورد کنترل ولوها مقرر شده بعد از تجمیع تقاضا، مناقصه انجام و با انجام ارزیابی های اولیه از توانایی ها و خدمات شرکت های خصوصی با تضمین خرید در قالب قرارداد، استفاده شود.

در این ارتباط، اصغر معنوی؛ رئیس هیئت مدیره شرکت بین المللی فن غرب به عنوان شرکتی که موفق به انتقال تکنولوژی این تجهیز کاربردی از کشور سوئیس به ایران شده، در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت:  این شرکت تلاش کرده تا به منظور تامین نیازهای ضروری و استراتژیک مورد نیاز صنعت نفت و به ویژه پروژه های خانواده ۱۰ گروه کالایی، با انتقال فناوری در دو حوزه کنترل ولو و سیستم های محافظ ابزار دقیق از کشورهای سوئیس و آلمان به ساخت داخل کردن این محصولات به صورت انبوه اقدام کند.

به گفته وی، کنترل ولو یا شیر کنترل که به تنظیم میزان جریان سیال در یک سیستم کنترل فرایندی کمک می کند، ابزار دقیق بسیار پیچیده ای است که به زودی با بومی سازی این تکنولوژی در کشور، گامی در راستای خودکفایی و عمل به سیاست های اقتصادی مقاومتی و همچنین حمایت از کالا و سازنده ایرانی برداشته خواهد شد.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,