اخبار  ›  پالایش و پخش  ›  دومین قرارداد نفتی ایران با    

همزمان با خروج «ترامپ» از برجام؛
۱۳۹۷/۰۲/۲۴ ۱۲:۴۸

دومین قرارداد نفتی ایران با انگلیس امضا شد/ انگلیسی‌ها مچ سارقان نفت ایران را می‌گیرند


دومین قرارداد نفتی ایران با انگلیس امضا شد/ انگلیسی‌ها مچ سارقان نفت ایران را می‌گیرند

پس از امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت دانلوپ انگلیس در حضور رایزن اقتصادی انگلیس در حاشیه برگزاری بیست و سومین نمایشگاه نفت تهران، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران هم با یک شرکت انگلیسی قرارداد همکاری به منظور نشت یاب اتوماتیک امضا کرد.

به گزارش خبرنگار انرژی نیوز، همزمان با خروج آمریکا از برجام و قوت گرفتن احتمال بازگشت تحریم های نفتی، در فاصله چند روز دو قرارداد با شرکت های انگلیسی در صنعت نفت ایران امضا شده است.

 

بر این اساس پس از امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت دانلوپ انگلیس در حضور رایزن اقتصادی انگلیس در حاشیه برگزاری بیست و سومین نمایشگاه نفت تهران، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران هم با یک شرکت انگلیسی قرارداد همکاری به منظور نشت یاب اتوماتیک امضا کرد.

 

نکته مهم قراردادی که شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با شرکت انگلیسی امضا کرده آن است که با عملیاتی شدن این قرارداد عملا هرگونه برداشت غیر مجاز از خطوط لوله نفت و فرآورده‌های نفتی کشور شناسایی می‌شود و عملا امکان گرفتن مچ سارقان نفت فراهم خواهد شد.

 

«عباسعلی جعفری نسب» در گفتگو با خبرنگار انرژی نیوز با بیان اینکه قراردادی با یک شرکت انگلیسی منعقد شده که بر اساس آن یک سیستم نشت یاب اتوماتیک روی 300 کیلومتر از خطوط لوله نفت شمال غرب کشور به صورت آزمایشی نصب شده و تا حدود یک ‌ماه آینده به صورت رسمی به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: این شرکت انگلیسی پیش از این هم در صنعت نفت ایران سابقه حضور داشته و نتایج خوبی در بر داشته است.

 

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با اعلام اینکه سیستم‌های نشت یاب از این پس در پروژه‌های جدید احداث خطوط لوله انتقال نفت و فرآورده‌های نفتی نصب خواهد شد، تصریح کرد: علاوه بر  این نوع سیستم‌های نشت یابی بحث اطلاع از مشکلات احتمالی ناشی از برداشت غیرمجاز یا نشت خطوط را با پایش وضعیت کارکرد خطوط هم بررسی می‌کنیم.


در همین حال، نماینده شرکت اتمس اینترنشنال انگلیس هم در حاشیه برگزاری نمایشگاه نفت تهران هدف اتمس از حضور در این دوره از نمایشگاه معرفی فناوری و تکنولوژی اختصاصی تشخیص نشت و سرقت (Leak and theft detection) و شناخت نیازهای بازار ایران است.بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,