اخبار  ›  استخدام  ›  ساخت متنوع‌ترین زنجیره    

«استراتژیست» پتروشیمی، تاریخ را هم متحول می‌کند؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۳:۴۳

ساخت متنوع‌ترین زنجیره «پلی‌اتیلن» ایران آغاز شد/ «آریا ساسول» کلکسیونر «پلی‌اتیلن» می‌شود؟


ساخت متنوع‌ترین زنجیره «پلی‌اتیلن» ایران آغاز شد/ «آریا ساسول» کلکسیونر «پلی‌اتیلن» می‌شود؟

به گزارش خبرنگار «شاپا» (شبکه اطلاع‌رسانی پتروشیمی)، درست در سال‌هایی که صرفا برنامه‌ نویسی آن هم در نبود «استراتژی هوشمند»، مسیر توسعه پتروشیمی ایران را متانول‌محور کرده است، یک استراتژیست چراغ خاموش «پلیمر آریا ساسول» را به ثروتمند و سودآورترین شرکت تاریخ صنعت پتروشیمی تبدیل می‌کند.

بر این اساس، پس از بهره‌برداری از طرح افزایش ظرفیت تولید اتیلن «پلیمر آریا ساسول»، ساخت مجتمع جدید 300 هزار تنی پلی‌اتیلن این شرکت و با هدف استفاده از مازاد تولید اتیلن، تکمیل زنجیره‌های ارزش و تولید گریدهای جدید، متنوع و وارداتی در «عسلویه» آغاز شده است.

«امیرحسین بحرینی» در مجمع عمومی فوق‌العاده «پلیمر آریا ساسول» هرچند با اعلام افزایش صد درصدی سرمایه از محل سود انباشته، سهامداران را ذوق زده کرد اما خبر مهمتر آن بود که او از اجرای سریع و ضربتی ساخت واحد جدید «پلی‌اتیلن» بدون فوت وقت با هدف تکمیل و بهره‌برداری تا سال 1401 خبر داده است.

با بهره برداری از این مجتمع جدید هرچند ظرفیت تولید محصولات «پلی‌اتیلن» آریا ساسول به یک میلیون تن و سود سالانه شرکت حدود 100 میلیون دلار افزایش می‌یابد اما در صورت بهره‌برداری از این مجتمع تا سال 1401 یک رکورد تاریخی در طراحی، ساخت و راه اندازی طرح‌های پتروشیمی کشور به ثبت خواهد رسید.

از آنجایی‌که اجرای طرح افزایش ظرفیت تولید «اتیلن» آریا ساسول حتی بدون یک روز تاخیر در مدار بهره‌برداری قرار گرفت می‌توان به ساخت و بهره‌برداری حدود دوساله پلی‌اتیلن جدید این مجتمع پتروشیمی هم خوش‌بین بود. آیا «بحرینی» موفق به‌ثبت یک رکورد رویایی و تاریخی در مسیر توسعه پتروشیمی به‌نام خود می‌شود؟

 بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,