اخبار  ›  نفت  ›  «جهانگیر» با اعتماد به نفتی‌ها    

یک اتفاق ساده با کلی واقعیت‌های بزرگ؛
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ ۱۲:۱۶

«جهانگیر» با اعتماد به نفتی‌ها شش‌دانگ بازهم پیروز شد/ «غرب کارون» دوباره در شرکت نفت خبرساز شد


«جهانگیر» با اعتماد به نفتی‌ها شش‌دانگ بازهم پیروز شد/ «غرب کارون» دوباره در شرکت نفت خبرساز شد
به گزارش خبرنگار «انرژی نیوز»، هفتاد و پنج سال قبل که انگلیسی‌ها برای نخستین‌بار پای «روابط عمومی» را به صنعت نفت ایران باز کردند، احتمالا تصورش را هم نمی‌‌کردند که با گذشت بیش از هفت دهه، معنای و مفهوم روابط عمومی صنعت نفت این قدر دستخوش تحریف و تغییر شود.

امروز روزگاری عجیبی برای اکثر روابط عمومی‌های صنعت نفت شده است، روابط عمومی‌هایی که اکثرا اعتقادی به ارتباط با رسانه‌ها ندارند و سعی می‌کنند این ضعف بزرگ را با «رسانه‌داری» و «رسانه‌سازی» جبران کنند.

بر خلاف وضعیت عجیب و غریب حاکم بر بخشی از خانواده روابط عمومی صنعت نفت، «غرب کارون» روزهای طلایی و تاریخی را تجربه می‌کند، تمدن غرب کارون روز به‌روز بزرگتر می‌شود و به یک رقیب جدی برای امپراطوری «شرق کارون» تبدیل شده است. قلمروی امپراطوری «شرق کارون» هر چقدر روز به‌روز کوچک‌تر می‌شود که «غرب کارون» با بهره‌برداری میادین تازه نفس نفتی جان تازه‌ای گرفته و «نفت و گاز اروندانی» که در دوره مدیریت «سلطان» تا مرز فروپاشی کامل پیش رفته بود امروز نه تنها نشانه‌ای از یک شرکت در حال انحلال را ندارد که با مدیریت «جهانگیر پورهنگ» و به‌زودی با بهره‌برداری «ان.جی.ال 3200» و طرح‌های جدید نوفلرینگ در کنار نفت، در حوزه گاز هم حرف برای گفتن خواهد داشت.

«نفت و گاز اروندان» هفته به هفته در نقشه جغرافیای صنعت نفت پر آوازه تر می‌شود اما مدیران این شرکت حالا بزرگ نفتی به خوبی می‌دانند که در کنار «نفت و گاز» باید روی «روابط عمومی» هم حساب ویژه‌ای کرد و دست بر قضا  «روابط عمومی» اروندان یکی از معدود روابط عمومی‌های نفتی بوده که جای ریخت و پاش برای «رسانه‌سازی» و «رسانه‌داری»، بر روی ارتباط با رسانه‌ها سرمایه‌گذاری سنگینی کرده است، فقط کافی است فضای بی‌حاشیه این غول در حال بزرگ شدن بالادستی صنعت نفت را پیگیری کنید تا این ادعا رنگ واقعیت به خود بگیرد برای صیانت از ارزش‌های سازمانی نیازی به ساخت رسانه و اداره رسانه‌های دولتی نیست و با کمی تدبیر و اعتماد به رسانه‌ها می توان هم آرامش را به مدیران و کارکنان هدیه کرد و هم جلوی ریخت و پاش‌ها را گرفت.

روابط عمومی «نفت و گاز اروندان» اخیرا در کنار تعامل گسترده با رسانه‌های بومی، ملی و تخصصی موفق شده در ارزیابی و کارشناسی که از سوی شرکت ملی نفت شده در بین 21 شرکت نفتی به یکی از سه شرکت موفق در راه اندازی وب سایت نفتی تبدیل شود که «انرژی نیوز» این موفقیت را به کارکنان روابط عمومی «نفت و گاز اروندان» تبریک عرض می‌کند. اعتماد به نفتی‌های شش دانگ همیشه جواب داده است چه بر سر چاه و چه در جایگاه روابط عمومی ...


بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,