اخبار  ›  گاز  ›  طرح بزرگ بازیابی «اتان»    

برنامه‌‌های سرمایه‌گذاری «صندوق» به نتیجه رسید؛
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ ۲۰:۰۵

طرح بزرگ بازیابی «اتان» پارس‌جنوبی به تولید رسید/ افزایش 3.5 میلیون تنی تولید خوراک پتروشیمی‌ها


طرح بزرگ بازیابی «اتان» پارس‌جنوبی به تولید رسید/ افزایش 3.5 میلیون تنی تولید خوراک پتروشیمی‌ها
با بهره‌برداری از طرح بزرگ بازیابی «اتان» پتروپالایشکنگان درحالی برنامه‌های سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی صنعت نفت به نتیجه رسیده که با راه‌اندازی این مگا پروژه سالانه حدود 3.5 میلیون تن به ظرفیت تامین خوراک پتروشیمی‌ها شامل اتان، پروپان، بوتان، پنتان پلاس افزوده شد.
 
به گزارش خبرنگار «انرژی نیوز»، «حمید قادری با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این طرح در زمانی کمتر از ۵ سال و در زمینی به مساحت ۶۵ هکتار انجام شده است، گفت: واحد طرح بازیابی اتان شرکت پتروپالایش کنگان شامل واحدهای اجرایی استحصال اتان، پروپان، بوتان، پنتان پلاس و یوتیلیتی است.
 
این مقام مسئول افزود: از مهمترین ویژگی‌های این طرح که آن را نسبت به پروژه‌های مشابه متمایز می‌کند می‌توان به همجواری با پالایشگاه نهم فاز دوازده پارس جنوبی، دسترسی مناسب به خوراک و تولید محصولات متنوع اشاره کرد. از این رو، ویژگی‌های یادشده سبب افزایش توان عملیاتی و پایداری تولید شده است.
 
وی با بیان این‌که محصولات این شرکت در ابتدای زنجیره ارزش قرار دارد، افزود: راه اندازی واحد بازیابی اتان باعث اطمینان سرمایه گذاران برای ایجاد واحدهای پایین‌دستی پتروشیمی می‌شود.  
 
مدیرعامل شرکت پتروپالایش کنگان گفت: پروژه بازیابی اتان با تکیه بر توان و دانش بومی، با اعتبار ۴۴۰ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و  ۳،۱۰۰ میلیارد تومان به صورت ریالی به بهره برداری رسیده است.
 
این مقام مسئول تاکید کرد: سرمایه گذاری در حوزه نفت و انرژی تخصص صندوق نفت است بنابراین راه‌اندازی پروژه‌های مانند پتروپالایش کنگان از محل‌هایی است که سبب تامین منابع پایدار برای صندوق بازنشستگی می‌شود.


بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,