اخبار  ›  نفت  ›  «جک هیدرولیک» پیمانکار عمل    

یک حادثه ساده با کلی حرف و حدیث !
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ ۱۶:۲۶

«جک هیدرولیک» پیمانکار عمل نکرد، «زنگنه» و «کرباسیان» دشمن خدا شدند !!/ خائن‌های نفتی: آخر این دولت می‌کاریم، اول آن دولت برداشت می‌کنیم


«جک هیدرولیک» پیمانکار عمل نکرد، «زنگنه» و «کرباسیان» دشمن خدا شدند !!/ خائن‌های نفتی: آخر این دولت می‌کاریم، اول آن دولت برداشت می‌کنیم

به گزارش خبرنگار «انرژی نیوز»، «ویلیام ناکس دارسی» فکرش را هم نمی‌کرد که پس از گذشت بیش از یک قرن از کشف طلای سیاه در مسجدسلیمان، این کشف زمینه‌ساز چه اکتشافات تاریخی و جدیدی در صنعت نفت کشور خواهد شد؟ تعداد قابل توجهی از رسانه‌هایی که مدعی تخصص‌گرایی در صنعت نفت هستند این روزها دست به اختراعات، اکتشافات و افشای اطلاعاتی زده‌اند که «ویلیام» را هم انگشت به دهان گذاشته که 100 سال قبل با کشف طلای سیاه زمینه شکوفایی چه استعدادهای نابی در رسانه‌های تخصصی صنعت نفت ایران شده است !

هفته گذشته یکی از این رسانه‌ها می‌خواست افتتاح «بیدبلند خلیج فارس» آخرین مگا پروژه قرن صنعت نفت را زیرسوال ببرد، کشف کرد که  دلایل افت فشار گاز استفاده «پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس» از گاز «ان.جی.ال 900» بوده که موجب افت فشار گاز پارس جنوبی شده ! در روزهای اخیر رسانه دیگری در ادامه سلسله اکتشافات نفتی به این واقعیت دست یافته که دلایل سقوط سازه‌ای از سکوی «نصر سه» دشمنی «زنگنه» و «کرباسیان» با خدا، اسلام و مسلمین است !!

«نکته اول»: سقوط سازه‌ای از سکوی «نصر سه» به دلیل بی‌احتیاطی شرکت پیمانکار طرف قرارداد بوده که حادثه خسارت مالی و جانی نداشته است اما اگر فرض می‌کنیم که با یک کلیپ ساده می‌توان «کرباسیان»، «زنگنه» و ... را باد انتقاد و تخریب گرفت ظاهر ماجرا تصمیم درستی بوده اما نفس این نقدها و تخریب‌ها بیش از آنکه ژنرال‌ها را متاثر کند، تلاش، جهاد و ایثار کارکنان صنعت نفت که در اوج تحریم این صنعت را کماکان زنده و پویا نگه داشته‌اند، را زیرسوال می‌برد. این نقدهای تهی و تخریب‌های مغرضانه آسیبی به وزیر و معاونان او نمی‌زند اما روحیه کارکنان صنعت نفت که با دست خالی و با کمترین حقوق و امکانات درحال تلاش بود را ضایع می‌کند.

«نکته دوم»: هجمه‌ها برای سقوط یک سازه درحالی تشدید شده که خالی از لطف نیست که یادآوری کنیم زمانی‌که «فلات قاره‌ای»ها با همدلی در بازگردانی دوبرابری تولید نسبت به سال قبل، اصلاح ساختار سکوهای نفتی، تعیین تکلیف پروژه‌های بلاتکلیف روی زمین‌مانده توسعه میادین، پیشرفت بازسازی سکوهای سیری، کاهش ٥٠ میلیون فوت مکعبی گازسوزی و ایجاد ثروت از «فروزان»، رکورد عملیات موفق حفاری، تحقق مطالعات زودهنگام مخازن نفتی که به افزایش ذخایر نفت دریایی منجر شد یا نصب سکوی مسکونی در فروزان که سالها در یارد بوشهر رها شده بود و نجات کشور با انجام عملیات انتقال میلیون‌ها بشکه میعانات گازی از بهرگان در کمتر از 45 روز و ...موفقیت‌های فراتر از انتظاری را تجربه کرده است. آیا انصاف است که با سقوط یک سازه آن هم با بی‌احتیاطی پیمانکار کل دستاوردهای ریز و درست خانواده «فلات قاره ایران» را در اوج تحریم زیر سوال ببریم؟ آقازاده که سفارش انتشار کلیپ را داده‌اید آیا اگر دست شما از برخی پیمان‌ها قطع شد و اگر می‌خواهید با آن مدیر تسویه‌حساب کنید باید کل خانواده را زیرسوال ببرید؟

«نکته سوم»: بخش قابل توجهی از جامعه روابط عمومی صنعت نفت این روزها به دو دسته تقسیم شده‌اند، گروهی بی‌تفاوت و گروه دیگری به دنبال حفظ کرسی‌ها و احتمالا در اندیشه «پرش»های مدیریتی برای دولت آینده هستند که با اطمینان باید بگوئیم چه آنهایی که بی‌تفاوت هستند و چه آنهایی که دنبال یک سرمایه گذاری سودمند مدیریتی برای آینده هستند بدانند، مدیران آینده صنعت نفت به خوبی می‌دانند یک «خائن» در هر لباس و کرسی مدیریتی «خائن» و «غیر قابل اعتماد» است و هیچ ژنرالی به یک خائن اعتماد نمی‌کند و نخواهد کرد.

«نکته چهارم»: رئیس محترم روابط عمومی شرکت مادر تخصصی وزارت نفت و کارمند جنجالی‌اش به خوبی بدانند «زنگنه» و یاران و تعدادی از معاونان او دیر و یا زود صنعت نفت را احتمالا برای همیشه ترک خواهند کرد اما پرداخت منابع مالی به رسانه های ضد و مخالف صنعت نفت با هدف سرمایه گذاری برای دولت آینده هرچند از دید «زنگنه» و یاران او مخفی بماند اما صنعت نفت این خیانت‌های آشکار را فراموش نخواهد کرد و با گذشت زمان متوجه خواهید شد که اگر این دولت به صنعت نفت خیانت کرده‌اید، آن دولت باید پاسخگوی صنعت نفت باشید، قاطعانه بگوئیم آن روز دیر نیست روزی‌که باید پاسخگو باشید ...بازگشت به  اخبار نسخه قابل چاپ

دیدگاه مخاطبان
لطفا برای درج دیدگاه خود فرم زیر را تکمیل نمایید.


نام:
پست الکترونیک:
تلفن همراه:
متن دیدگاه:
لطفا عدد مقابل را در
فرم روبرو وارد کنید:
Visual CAPTCHA

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,