درباره ما 

به نام خدا

ایران با در اختیار داشتن حدود 157 میلیارد بشکه دخایر هیدروکربوری قابل برداشت مایع شامل نفت خام، میعانات گازی، مایعات نفتی و حدود 34 تریلیون متر مکعب ذخایر قابل برداشت گاز طبیعی بزرگترین دارنده مجموع ذخایر نفت و گاز جهان است.

بر اساس اهداف تعیین شده قرار است ظرفیت تولید نفت خام و میعانات گازی ایران تا پایان برنامه ششم به پنج میلیون و 700 هزار بشکه در روز افزایش یابد.

در سطح صنایع پالایش نفت هم با ایجاد یک میلیون و 830 هزار بشکه ظرفیت پالایش نفت و برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت پالایش نفت خام و میعانات گازی کشور به حدود سه میلیون بشکه در روز با احداث پالایشگاه های جدیدی همچون ستاره خلیج فارس، پارس شیراز، جاسک، آناهیتای کرمانشاه و ... قطعا به یکی ازبزرگترین پالایشگران نفتی منطقه خاورمیانه تبدیل خواهد شد.

علاوه بر این در سطح صنایع پتروشیمی هم در حال حاضر ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور به حدود 62 میلیون تن رسیده که قرار است این ظرفیت تا پایان برنامه ششم توسعه با افزایشی دو برابری به بیش از 120 میلیون تن در سال افزایش یابد.

در مجموع ایران یک بازیگر تمام عیار در سطح صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی منطقه خاورمیانه و حتی جهان است.

با وجود این حجم عظیم ذخایر هیدروکربوری و تاسیست چندین میلیارد دلاری که در طول چند دهه گذشته در کشور ساخته شده است اما در حوزه رسانه های تخصصی عملا صنعت نفت کشوری حرفی برای گفتن حتی در سطح منطقه خاورمیانه ندارد و جای خالی یک رسانه معتبر به چشم می خورد.

از این رو اینجانب با در اختیار داشتن بیش ازیک دهه فعالیت در حوزه رسانه ای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به عنوان خبرنگار برنامه ریزی کرده تا با همکاری تعدادی از خبرنگاران حرفه ای صنعت نفت کشور، برای نخستین بار اقدام به تاسیس و راه اندازی یک شبکه اطلاع رسانی تخصصی در سطح صنعت نفت کشور کنیم.

مهمترین هدف از تاسیس و راه اندازی شبکه اطلاع رسانی «انرژی نیوز» به نشانی www.enenews.ir انعکاس اخبار، رویدادها و اتفاقات صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی، برق و انرژی های نو در سطح کشور و در گام دوم در سطح منطقه خاورمیانه است.

پرهیز از فعالیت های سیاسی رایج و جناحی در انعکاس اخبار نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی مهمترین خط قرمز فعالیت های شبکه اطلاع رسانی انرژی نیوز بوده و سعی می کنیم در کنار حفظ این سیاست کلان، اخلاق مداری در انعکاس اخبار با ذکر منابع رسمی، فعالیت تخصصی و حرفه ای فراتر از فضای موجود در رسانه های تخصصی صنعت نفت و انعکاس مشکلات و چالش های پیش روی صنعت نفت با اولویت منابع انسانی را به عنوان مهمترین خط مش فعالیت ها در دستور کار خود قرار دهیم.

مخاطبان گران قدر برای ارتباط با شبکه اطلاع رسانی انرژی نیوز می توانند با شماره تماس همراه 09211632068  شماره نوامبر 02188765690، پست الکترونیکی enenews@gmail.com و کانال تلگرامی enenews@ ارتباط برقرار کنند.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول شبکه اطلاع رسانی انرژی نیوز

محمدعلی زمان خانی

باشگاه مشتریان

ایمیل:

رمز عبور:

برای دریافت مشخصات کاربری خود پست الکترونیک اشتراک خود را در فرم زیر وارد نمایید.


خبرنامه

بـرای عـضویـت در خـبـرنـامـه انرژی نیوز، پـسـت الکترونیک خود را وارد کنید.


نفت,انرژی,